O sobě

Zabývám se poradenstvím v oblasti cross-border e-commerce, pomáhám nejen českým a slovenským e-shopům při expanzi na ukrajinský trh. Nabízím komplexní služby, počínaje vstupní analýzou přes řešení logistiky na Ukrajinu, až po zákaznickou podporu.

Na Ukrajině jsem zpočátku poskytoval poradenství v oblasti B2B firmám, které chtěly proniknout na ukrajinský trh. Vytvářel jsem marketingové analýzy trhu, otevíral pro klienty ukrajinské společnosti na klíč, prováděl různé práce právnického charaketru, fúze či likvidace společností na Ukrajině.

Velkou výzvou bylo poradenství pro českou společnost Supersprox a.s., pro kterou jsem realizoval komplex prací spojených s otevřením výrobního závodu na Ukrajině, který dnes úspěšně funguje. Zejména na této zakázce jsem nabyl obrovské praktické znalosti.

V letech 2012 – 2014 jsem pracoval jako ředitel ukrajinské pobočky společnosti OTK Group. Podařilo se mi získat řadu zakázek od vedoucích ukrajinských pivovarů, výrobců minerálních vod a potravin.

Od roku 2011 se plně věnuji oblasti e-commerce a mezinárodní poštovní logistice. První zakázku expanze českého e-shopu na Ukrajinu jsem realizoval pro společnost Internet Shop s.r.o., dnešní Notino. Na Ukrajině tak vzniknul e-shop www.parfumeria.ua, v dnešní době na třetím místě mezi ukrajinskými e-shopy s parfémy a kosmetikou. Tato zakázka byla první a dala mi hodně praktických zkušeností s logistikou a online marketingem na Ukrajině.

Dalším realizovaným e-shopem byl www.astratex.ua, ukrajinský e-shop českého Astratexu, kterému se i nyní na Ukrajině daří.

Podílel jsem se na přípravě řady dalších e-commerce projektů českých, slovenských nebo německých zákazníků.

Posledním ukončeným projektem, na kterém jsem se podílel, je e-shop www.feedo.com.ua, ukrajinský e-shop úspěšného českého projektu Feedo.

Na Ukrajině se aktivně podílím na vytváření prostředí pro e-commerce. V roce 2015 se mi podařilo zvrátit změnu v celním zákoníku Ukrajiny, která by podstatně uškodila jednomu z mých klientů. Na vytváření zákonných mantinelů pro cross-border na Ukrajině se podílím i nyní.

V logistice spolupracuji s vedoucí ukrajinskou logistickou společností Meest Group, kterou zastupuji na českém a slovenském trhu.

Pro klienty jsem v současné době schopen nabídnout různá řešení pro vstup na ukrajinský trh. Ať už je to pouze logistika – odesílání zásilek na Ukrajinu (včetně dobírky), lokalizace a adaptace českého e-shopu (včetně ERP) nebo poskytnutí plnocenného e-shopu připraveného pro ukrajinský trh, s importem zboží zákazníka a exportem objednávek do ERP zákazníka. Mám dobré zázemí v Kyjevě, kde mohu zákazníkům poskytnout služby zákaznické podpory, logistického centra pro vratky, kyjevskou adresu, telefonní čísla a celé spektrum dalších služeb.

Secured By miniOrange